a) La potència mínima P mín i màxima P màx de l'estufa. [0,5 punts] \begin{align} [W= \frac{MJ}{h}] ->&\cssId{Step1}{P={P_b}*{c_min}}\\[3px] &\cssId{Step2}{P= 450 \frac{g}{h}*\frac{1Kg}{1000g}*49.61 \frac{MJ}{Kg}= 6.201 \frac{KJ}{h}= 6.201 KW}\\[3px] &\cssId{Step3}{->P={P_b}*{c_max}}\\[3px] &\cssId{Step4}{P= 800 \frac{g}{h}*\frac{1Kg}{1000g}*49.61 \frac{MJ}{Kg}= 6.201 \frac{KJ}{h}= 11.02 KW}\\[3px] \end{align}

  1. En primer lloc, hem de pensar en les magnituds que es pot considerar la potència.
  2. Seguidament, hem d'anar fent factors de conversió utilitzant les dades de l'enunciat fins arribar a la potència.
  3. Per últim, substituït les lletres per els valors que ens dona l'enunciat i calculem el resultat.